Chcete, aby vaše auto lepšie dýchalo?

Každé auto je vybavené vzduchovým filtrom. Práve vzduchový filter je diel, cez ktorý prúdi každý miligram vzduchu do priestoru motoru. A práve tento diel vie ovplyvniť celkový výkon vášho auta.

Autá sú z výroby vybavené vzduchovým filtrom, ktorý je potrebné v závislosti od pokynov výrobcu meniť. Táto výmena sa deje spravidla každých 30.000 km.

Výmena štandardného papierového vzduchového filtra za tzv. športový, resp. bavlnený vám môže priniesť až 3% zvýšenie výkonu vozidla a celkovú svižnejší výkon motora. Okrem toho úsporu peňazí.

Vzduch sa zásadným spôsobom podieľa na tvorbe zmesi, čím viac vzduchu do motora dostaneme tým vyšší výkon môže motor dosiahnúť. Priechodnejší filter zabezpečí optimálnejšie plnenie valcov. Klasický atmosférický motor objemu 2L pri 3000 ot./min potrebuje približne 4000L vzduchu za minútu. Za celý interval výmeny filter musí teda prefiltrovať enormné množstvo vzduchu.

Filter K&N má o 50% vyššiu priepustnosť vzduchu ako štandardný papierový filter.

Filtračné médium je viacnásobná vrstva bavlny naimpregnovaná olejom. Olej pôsobí ako magnet na nečistoty. Športový filter K&N má porovnateľné filtračné schopnosti ako papierový filter. V motoristických športoch ako F1, Nascar, MotoGP,... sa používajú výlučne športové bavlnené filtre.

Športové filtre KN do originálneho sacieho boxu prinášajú zvýšenie výkonu zhruba do 3%. Niektoré športové kity K&N zvýšia výkon až do 10%. Inštaláciou filtra sa takisto zlepší krútiaci moment a odozva motora, citeľný je najmä lepší ťah z nižších otáčok. Testy preukázali bezpečné použitie pre váhu vzduchu a ostatné senzory.

Panelové športové filtre K&N sú presne vyrobené pre konkrétny typ vozidla. Montáž nezaberie priemernému vodičovi viac než 5 minút. Všetky filtre sú naimpregnované olejom k okamžitému použitiu.

Športové nasávacie kity a univerzálne filtre (otvorené sanie) dodajú vozidlu výborný športový zvuk motora. Filtre do originálneho boxu môžu mierne zmeniť zvukový prejav motora.

Filter K&N je možné použiť na akékoľvek vozidlo, za každého počasia či už v lete alebo zime. Za konkurencieschopnú cenu dostanete špičkový produkt s pretekárskou technológiou. Ceny filtra K&N začínajú na sume 50 €. Ide o jednorázovú kúpu, filter už nie je potrebné meniť. Konvečný vzduchový filter stojí od 17 do 35 € a je potrebná pravidelná výmena. Špinavý K&N filter možno jednoducho a opakovane vyčistit čistiacou sadou K&N, naimpregnovat a nainštalovat späť. Odporúčaný interval čistenia je 15000 až 30000 km v závislosti od prevádzkového prostredia.

Kontaktujte nás, všetky K&N produkty vieme dodať. Niektoré máme ihneď k odberu, prípade dodávame do 2 prac. dní presne podľa typu vášho vozidla.

kn_filters_1.jpg